KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17525039

nr 1752 5039

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på pannå, 17x51 cm, yttermått inklusive ram: 32x66 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 12 januari 2026
kl 20:24:56

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman